domov a signály  História   Zisky televízie   Programy VTV    Vysielaný obsah   |  

     
 

kamera

História

V sekcii história by sa asi mali nachádzať všetky časti webu.  Celá VTV je totiž históriou a smutným príkladom toho, ako začať podnikať, ako podnikať a ako dopadnúť na nos.

O tom, že sa spúšťa nová televízia nevedel nikto. Marketing, ktorý mal Slovensko pripraviť na príchod novej televízie bol už od počiatku nepremyslený a amatérsky. V podstate ak sa chydtá niečo také veľké, ako príchod novej televízie, je potrebné pre jej úspech pripraviť reklamu,  predstaviť ju verejnosti v rozhlase, na bilboardoch a v tlači. Pripraviť marketingový plán a investovať do reklamy. Namiesto toho práve VTV prišla po tichu. Bez väčšieho ohlasu spustila vysielanie, ktoré bolo z počiatku naozaj veľmi strohé, hoci snažiť sa snažil každý v TV. Krátky spot zakúpený v STV1 dla len informáciu o tom, že televízia vysiela.  Ak už ste ale náhodou prejavili záujem sa o TV dozvedieť niečo viac, potom ste mali smolu, lebo  ani  niektorí technicky zdatní predajcovia prijímačov neboli pripravení a často krát ani nevedeli že niečo také existuje.

 

Zahájenie vysielania začalo 22 apríla 1995.  Licenciu pre šírenie signálu v káblovke získala 24. 11. 1993, teda o rok a pol skôr. Aj za ten čas sa mohla pripraviť stratégia, ktorá by pomohla vtedajším divákom v chudobnom  televíznom trhu si vybrať a vlastne aj sa pripraviť na novú televíziu. Pokrytie obyvateľstva malo rozsah maximálne 40 percent, čo samozrejme nebolo ihneď.   

 

 

Rok 1998 znamenal finančnú krízu a televízia bola nútená prejsť pod digitálne vysielanie. Práve to je oveľa menej finančne náročné. 

 

Ak už si teda obyvatelia mali zvykať na prítomnosť tv v káblových rozvodoch, televízia musela začať vysielať digitálne. Digitálnych prijímačov vtedy nemal nikto, a pokiaľ si chcel udržať svoje rozpozerané programy, musel zainvestovať do digitálnej techniky.

 

Verdikt sekcii histórie? VTV zlyhalo druhý krát. Marketing nulový.

 

 
 
 
 
 

  domov a signály  História   Zisky televízie   Programy VTV    Vysielaný obsah   |  

 
 

All right reserved  2004 - 2009 © Enem for triple 2