domov a signály  História   Zisky televízie   Programy VTV    Vysielaný obsah   |  

     
 

kamera

Programy VTV

Ak počujem i dnes VTV, prehráva sa  mi v hlave niekoľko zážitkov, keď som videl v televízií jeden film aj tri krát do mesiaca. „Dieťa na výmenu“ film, ktorý bol už naozaj prehnane reprízovaný sa naozaj vysielal aj tri krát do mesiaca.  Celý program bol vystavaný v televízií podľa toho, ako sa to páčilo vedeniu, či programovým vedúcim. Pokus o prichádzanie na trh s niečím novým bol naozaj len pokusom a snažiť sa do televízie dostať niektoré druhy formátov naozaj neboli to pútavé orechové. Mimo to poobede na niekoľko hodín nemala televízia dlho čo vysielať, stálo tam niekoľko hodín logo, výnimočne program podobný teletextu, ktorý prehrával inzerciu, oznamy, alebo  program.

 

Televízia sa vôbec neinšpirovala už fungujúcimi televíziami v okolí, v Čechách v Poľsku, a snažila sa ísť vlastnou cestou. Čo bol risk. Vôbec sa nepozeralo na to, čo chcú ľudia, ale ohľad sa bral len na to,  na čo sa zmohli pracovníci TV a na čo mal nápad niekto z vedenia. Opakovanie programov, ktoré som spomenul na začiatku sa  stalo úplne bežným po asi troch rokoch vysielania.  K záveru ste mohli jeden film  vidieť dokonca aj niekoľko krát za týždeň.

 

V roku 1998 sa podarilo odpredajom televízii spoločnosti TV Plus zaobstarať nejaké financie a podarilo sa nakúpiť nové filmy a seriály. Najznámejší seriál na VTV bol nepochybne ZMIJA, seriál o aute, ktoré dokáže meniť podobu a patrí do tajnej jednotky bojujúcej na strane dobra. Ale objavili sa ja ďalšie zaujímavejšie seriály a krimi filmy. Čo je typické pre podobné televízie, nakúpili sa aj lacné nemecké filmy, známe ako „jednokopyto“.  

 

<  

Lenže aj po odvysielaní všetkého, čo televízia mala, a začatím reprízovania, televízia ďalej upadala. Skončila začiatkom roka 2000. Otvorila tak bezpečnú a nijak nerušenú cestu už vtedy mocnej a programovo bohatej televízií Markíza.

 

Záver z tejto sekcie? Televízia nepozerala na potreby diváka a vysielala už na počiatku programy, ktoré nelákali ľudí.

 

Chýbajúci čas poobede, kedy bola televízia vypnutá sa dal vyplniť rôzne, aspoň hudobnými videoklipmi, ktoré by ju neuveriteľne dokázali oživiť aspoň v tom čase pre mládež.

 

 
 
 
 
 

  domov a signály  História   Zisky televízie   Programy VTV    Vysielaný obsah   |  

 
 

All right reserved  2004 - 2009 © Enem for triple 2